Miniszterelnökök

 

 

 

Jegyzék a cook-szigeteki miniszterelnökeiről  (1965-tól és napjainkig)

 

 

 

 

#

Név

Hivatalba lép

Hivatalból kilép

Párt

1

Hon Sir Albert Royle Henry

4 August 1965

25 July 1978

Cook Islands Party

2

Tom Davis 1st time

25 July 1978

13 April 1983

Democratic Party

3

Geoffrey Henry 1st time

13 April 1983

16.nov.83

Cook Islands Party

4

Tom Davis, 2nd time

16.nov.83

29 July 1987

Democratic Party

5

Pupuke Robati

29 July 1987

1 February 1989

Democratic Party

6

Geoffrey Henry, 2nd time

1 February 1989

29 July 1999

Cook Islands Party

7

Joe Williams

29 July 1999

18.nov.99

Cook Islands Party

8

Terepai Maoate

18.nov.99

11 February 2002

Democratic Alliance Party

9

Robert Woonton

11 February 2002

11.dec.04

Democratic Alliance Party

10

Jim Marurai

14.dec.04

2005

Democratic Alliance Party

 

Jim Marurai(continued)

2005

2006

Cook Islands First Party

 

 

Jim Marurai (continued)

2006

29.nov.10

Democratic Party

11

Henry Puna

30.nov.10

Incumbent

Cook Islands Party

 

    

         

 

 

 

Bevezető Általános Mitológia Kultúra Nyelv Szigetek Képek Videók Óceánia Linkek Egyéb